درباره ما

درباره ما

ما یک شرکت پیشرو بین المللی در جهان هستیم

ما ایرانی هستیم. یک تاریخ طولانی و پر افتخار داریم. ما به نتایج اجتماعی، اقتصادی، محیط زیست، فرهنگی و … فعالیتهای خود اهمیت می دهیم. ما به آینده جهان و بالاخص آینده مردم بزرگ کشورمان اهمیت می دهیم.

ما را خوش بین صدا کنید.

ما معتقدیم همه باید باهم غذای سالم بخوریم. ما معتقدیم همه چیز از یک نهال شروع می شود. ما معتقدیم اهمیت کشاورزی در دنیای نوین کمتر از فناوری و تکنولوژی نیست.  با شروع فعالیتهایمان از یک زمین یک هکتاری تا این لحظه که هزاران هکتار زمین تحت کشت داریم، اشتیاق ما همیشه این بوده است که محصولات ارگانیک تولید کنیم و مواد غذایی را با حداقل قیمت به دست مصرف کننده برسانیم. تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مواد غذایی را به یکدیگر نزدیکتر کنیم.

تغذیه جهان

تیم ما تشکیل شده از 1450 متخصص کشاورزی که عهدنامه سازمان کشاورزی تکنیک را پذیرفته و امضا کرده اند. متخصصانی که پذیرفته اند برای تغذیه سالم و کشاورزی پاک تلاش کنند. 

ما آماده می شویم برای اینکه بیش از  155000 متخصص در 70 کشور جهان در زمینه کشاورزی و تغذیه را گرد هم می آوریم و نقشی در خور شأن کشور بزرگمان ایران در اقتصاد، کشاورزی و تغذیه دنیا داشته باشیم. ما مسلمانیم و مسلمان ها بهترین ها را برای همه می خواهند نه فقط برای خودشان. مسلمان ها آموخته اند وقتی دعا می کنند اول برای دیگران دعا کنند بعد برای خودشان. بهترین ها را اول برای دیگران بخواهند بعد برای خودشان.

ایران از اولین کشورهای جهان است که کشاورزی و زراعت در آن اغاز شده است و انسانهای اولیه برای اولین بار در فلات های ایران به کشت و آبیاری و پرورش دام مشغول بوده اند. ما شایسته آنیم که اولین کشور و الگوی جهان در حوزه کشاورزی باشیم.

 ما آمده ایم تا به کشاورزان کمک کنیم تا رشد بیشتری داشته باشند و آنها را به بازارهای گسترده‌تر متصل کنیم. ما به طور مداوم در حال توسعه محصولاتی هستیم که به مصرف کنندگان همان چیزی را می دهد که به دنبال آن هستند، تغذیه، ایمنی مواد غذایی و پایداری را ارتقا می بخشد. و ما به همه شرکای خود کمک می کنیم تا نوآوری کنند و ریسک را مدیریت کنند تا فردا دوباره جهان را تغذیه کنند.

چگونه کار می کنیم

ما در کنار کشاورزان، تولیدکنندگان، خرده‌فروشان، دولت‌ها و سایر سازمان‌ها کار می‌کنیم تا هدف خود را برای تغذیه جهان به روشی ایمن، مسئولانه و پایدار محقق کنیم. ما با هم کارایی ایجاد می کنیم، نوآوری ها را توسعه می دهیم و به پیشرفت جوامع کمک می کنیم.

 

ما ابزارهای ورودی، تخصص و مدیریت ریسک را به کشاورزان کوچک و بزرگ ارائه می دهیم و به آنها کمک می کنیم بهره وری و درآمد خود را افزایش دهند. ما محصولات و حیوانات آنها را می خریم و آنها را به بازارهای سراسر جهان می آوریم.

ما طیف وسیعی از کالاهای کشاورزی را به مواد غذایی، خوراک و سوخت مورد نیاز جهان تبدیل می کنیم و آنها را به مکان هایی که مصرف خواهند کرد منتقل می کنیم.

ما با کالاهای مصرفی، رستوران‌ها و مارک‌های خرده‌فروشی پیشرو در جهان همکاری می‌کنیم تا محصولاتی نوآورانه ایجاد کنیم که ارزش‌های متغیر مصرف‌کنندگان را در همه جا خدمت کنند.

ما حیوانات را با محصولات غذایی پیشرو تغذیه می کنیم و با کشاورزان و دانشمندان برای اطمینان از رفاه حیوانات کار می کنیم تا به طور پایدار تقاضای رو به رشد پروتئین حیوانی در سراسر جهان را برآورده کنیم.

ما به رهبران جامعه، سازمان‌های غیرانتفاعی و دیگران می‌پیوندیم تا مکان‌هایی را که در آن زندگی و کار می‌کنیم غنی کنیم و آینده‌ای قوی و پایدار برای کشاورزی بسازیم.

جاه طلبی ما داشتن پایدارترین زنجیره تامین مواد غذایی در جهان است

از مزارع کوچک خانوادگی گرفته تا بزرگترین سازمانهای تجاری کشاورزی  هر روز برای اجرای شیوه‌های پایدار جدید برای کاهش تأثیر ما بر روی کره زمین و محافظت از مردم کار می‌کند.

 

در طول تاریخ طولانی خود، شاهد بوده ایم که کشاورزی بخشی از راه حل برای فوری ترین چالش های جهان است. ما می دانیم که باید به تغییرات آب و هوایی رسیدگی کنیم و آب و جنگل ها را حفظ کنیم و در عین حال به تقاضای فزاینده برای غذا پاسخ دهیم. اینها چالش های پیچیده ای هستند، اما ما برای مقاوم نگه داشتن سیستم غذایی خود بر موانع بسیاری غلبه کرده ایم و ادامه خواهیم داد. ما مسئولیت عمیقی برای محافظت از سیاره و مردم آن احساس می کنیم تا آینده ای پاک تر و ایمن تر برای نسل های آینده تضمین کنیم.

اولویت های ما

ما اولویت‌هایی را تعیین کرده‌ایم که تأثیرات متنوع زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی کسب‌وکار ما را در بر می‌گیرد. با این حال، ما متوجه شده ایم که هیچ شرکتی نمی تواند به تنهایی از عهده این چالش ها برآید. از طریق ارتباط و همکاری با کشاورزان، مشتریان ما، و جوامع جهانی و محلی، ما معتقدیم که سیستم غذایی ما انعطاف پذیر خواهد بود.

اهداف ما

اهداف ما تلاش‌های ما را هدایت می‌کنند – اطمینان حاصل می‌کنیم که مطابق با آنچه علم می‌گوید برای سالم نگه‌داشتن سیاره‌مان و شکوفایی مردم به پیشرفت نیاز است.

شفافیت و حکمرانی

ما معتقدیم مسئولیت پذیری باعث پیشرفت می شود. اهداف پایداری ما بلندپروازانه هستند، اما قابل دستیابی هستند – و تا زمانی که آنها را محقق نکنیم، خود را به بالاترین استانداردهای شفافیت نگاه خواهیم کرد.

 

جناب آقای دکتر رحیمیان مدیر ارشد سازمان کشاورزی تکنیک، بر سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت نظارت می‌کند تا تمام فعالیتها مطابق با  تعهدات جهانی ما پیش برود. پیشرفت به صورت داخلی هر سه ماه یکبار و خارجی یک بار در سال گزارش می شود. هیئت مدیره ما همچنین به طور منظم بر فعالیتها نظارت دارند.

گزارش و شفافیت

ما متعهد به شفافیت در عملیات خود و در سراسر زنجیره تامین جهانی خود هستیم. این مرکز گزارش‌دهی اطلاعاتی درباره موضوعات زیست‌محیطی، منابع طبیعی و فعالیتهای تخصصی خود ارائه می‌کند تا پیشرفت ما در راستای تعهدات ما و هدف ما (تغذیه جهان به روشی ایمن، مسئولانه و پایدار) را نشان دهد.

هیئت مدیره

آمارها

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مدیر عامل

دکتر فرهاد رحیمیان

استاد فرهاد رحیمیان با بیش از چهل سال سابقه در حوزه کشاورزی

آموزش کارشناسان سازمانهای دولتی

راه اندازی شرکتهای کشت و صنعت مطرح ایران

راه اندازی مراکز تحقیقاتی بذر و نهال در کشور

راه اندازی مراکز کشاورزی بنیاد مستضعفان

کشت و صنعت آستان قدس رضوی

کشت و صنعت زرندیه

شرکت ACA انگلستان

شرکت پاسیفیک سیدز

شرکت تراموتریدینگ

طراحی و تولید اولین کارخانه علوفه هیدروپونیک در ایران

طراحی و تولید بسیاری از تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی مدرن

و ده ها خدمات و فعالیت دیگر

ساختار

0

نشریه کارآفرینی، صنعت و نوآوری